Bizi Arayın :0850 840 82 27|

info@cashixirsatinal.net

Çalışma saatleri: 7/24

Cashixir İçin Nasıl Ödeme Yapabilirim?
29
Şubat
2016

Cashixir İçin Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Cashixir, en basit tabiri ile ön ödemeli sistem olarak ifade edilmektedir. Kart olarak da tanımlanan bu ödeme şeklinde, önceden yükleme yapılmakta ve yapılan yüklemeler kadar harcama imkanı bulunmaktadır. Bu ödeme gerecinin çalışma prensibi, klasik banka kartlarına ya da kredi kartlarına benzemektedir. Kart numarası olarak ifade edilen kodlar belirlenmekte ve her türlü alış verişte bu kodlar geçerli olmaktadır. Kullanım şekli açısından kredi kartları ile büyük farklılık göstermemektedir. Sistem, ihtiyaç duyan herkese hizmet verebilecek niteliktedir.

Özellik ile Avrupa’da yoğun bir şekilde kullanılan cashixir sistemi, son yıllarda ülkemizde de tercih edilir hale gelmiştir. Güvenli alış veriş fırsatını yaratılması kartın tercih edilmesindeki en büyük nedendir. Karta sahip olmak isteyenler satış işlemini gerçekleştiren yetkili temsilciler ile irtibata geçmek zorundadır. Eğer sizlerde cashixir için nasıl ödeme yapabilirim? Şeklinde bir araştırmaya giriyor iseniz, önceliğiniz yetkili bir temsilciye ulaşmak olacaktır. Yetkili temsilci aracılığı ile cashixir kart alma işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Cashixir satın alınma işlemlerinde bedelin önceden ödenmesi gerektiğinden, ilgili sitenin hesap numaralarına para gönderim işlemini yapmanız gerekmektedir.

Cashixir Bedelleri Nasıl Ödenir?

Satın almaya karar verdiğiniz cashixir kart için, ön yükleme olarak belirtilen bedeli ödemeniz gerekmektedir. Ödeme işlemlerinde kişisel banka hesabınızı ya da kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Cashixir ön yükleme bedelleri, genellik ile 50 dolardan başlamakta ve 500 dolara kadar çıkabilmektedir. Aynı zamanda euro üzerinden satış işlemleri de gerçekleşmektedir. Buradaki limitler ise, 10 euro ile 500 euro aralığında değişiklik göstermektedir.

Satın alma işlemlerinde öncelik ile müşteri temsilcileri ile irtibata geçmeli, alım yapmak istediğiniz kartın bedelini bildirmelisiniz. Müşteri temsilcisi sizlere satın alacağınız kartın bedelini aktaracak ve bu bedeli göndermeniz maksadı ile bir hesap numarası iletecektir. İletilen hesap numarasına, kart bedelini satın aldığınız döviz kuru üzerinden ya da Türk lirası üzerinden ödemeniz mümkündür.

Türk lirası üzerinden yapılacak ödemelerde, müşteri temsilcisinden günlük döviz kurunun öğrenilmesi gerekmektedir. Para çevrim işlemlerinde güncel kurlar esas alınmak ile birlikte, o an için geçerli olan döviz kuru Türk lirasına çevrilecek ve sizlerden kart bedeli talep edilecektir. Ödemeyi banka havalesi ile yapmak ister iseniz, müşteri temsilcisi tarafından belirtilen hesaba havale işlemini gerçekleştirmelisiniz. Kredi kartı ile yapılacak ödemelerde, kart bilgilerini müşteri temsilcisine iletilmesi gerekmektedir. Ödeme işleminiz gerçekleştiği ya da müşteri temsilcisi tarafından onaylandığı anda cashixir kartınız oluşturulacaktır.

Cashixir Kart Pin Kodu Ne Anlama Gelir?

Cashixir kartların kullanılmasında, şifre görevini yerine getiren bir kod bulunmaktadır. Pin kodu olarak da isimlendirilen bu anahtar rastgele rakamsal değerlerden oluşturulmuş ve sadece size ait olan bir koddur. Aynı kodun dünyanın her hangi bir yerinde her hangi bir kullanıcıda bulunmasına imkan yoktur.

Satın alma işlemleri tamamlandıktan sonra, müşteri temsilcisi sizlere oluşturulan 16 haneli kodu teslim edecektir. Kodun alınmasından sonra cashixir kartınız kullanıma açılacak ve gerek yurt içinde, gerek ise yurt dışında yüzlerce online alış veriş merkezinde ve benzer alanda hizmet sunan sitelerde kullanılabilecektir.

Kullanım şekli oldukça kolay ve hızlı olan cashixir kart, aynı zamanda sizlere güvenli alış veriş imkanı da sunacaktır. Alış verişlerinizde sadece pin kodunu kullanacağınızdan dolayı, her hangi bir bilginiz karşı taraf ile paylaşılmayacaktır.

Ödemelerinizde ne isminiz, ne de banka bilgileriniz görülmeyecek, sadece pin kodunuz hizmet sunan ya da ürün satan şahıslar tarafından görülecektir. Anında ödeme işleminin gerçekleşiyor olması da, kartın avantajları arasında bulunan artı bir özelliktir.

  • 531 Görüntüleme
    Loading Facebook Comments ...
    Yorum Yapabilirsiniz

    ucuza ucak bileti ucak bileti sorgula beşiktaş haber technology news today date pleksi glas